Doprava

Ostrov Ibiza nabízí, co se dopravy týče, obrovskou škálu různých možností. Můžete se bez problémů přepravovat autobusem, autem, na skútru i na kole.


Ibiza disponuje poměrně hustou a zejména velmi kvalitní veřejnou autobusovou sítí. Touto sítí je pokryt prakticky celý ostrov. Systém této dopravy je založen na tom, že z několika míst jsou vypravovány autobusy různými směry. Těmito ústředními body jsou  stejnojmenné hlavní město ostrova Ibiza (Eivissa), San Antonio, druhé největší město, které se na ostrově nachází, a město Santa Eulalia. Kromě faktu, že autobusy jezdí mezi různými turistickými centry, je třeba říct, že zajíždí mnohdy i přímo k nejoblíbenějším plážím. Pokud zde budete na dovolené v turistické sezóně (1. 5.- 31. 10.) , tak  se na autobusy můžete spolehnout od sedmé hodiny ranní až do desáté hodiny večerní. Mimo sezónu jsou omezeny zejména již zmiňované spoje, které zajíždí až k plážím.


Nyní by měli zbystřit příznivci večerní zábavy. Na Ibize existují i takzvané discobusy, které vyjíždějí po půlnoci s hodinovým intervalem a jezdí mezi jednotlivými kluby. Důležité jsou ceny dopravy, ty se pohybují  od cca € 1.10,- na krátké vzdálenosti až po € 2.50,- na nejdelší lince. Není problém si dopředu nakoupit dvacet jízdenek. Zaplatíte za ně € 13,-. Pokud se budete chtít transportovat z jednoho konce ostrova na druhý, není autobus úplně ideálním dopravním prostředkem. Inu, Ibiza není žádný malinkatý ostrůvek.


Pokud chcete poznat i místa mimo hlavní pláže, kde mnohdy cestují autobusy velké skupiny lidí, půjčete si auto. Pokud uvažujete o půjčení auta již před příjezdem, dá se to zařídit přes místní letiště. K tomu, abyste si mohli půjčit auto, musíte vlastnit řidičský průkaz, který je platný alespoň dva roky. Pokud vám není více než 21 let, tak vám auto nepůjčí. Pokud se jedná o kvalitnější a dražší auta, věková hranice stoupá. Nejste-li příliš nároční, vyjde vás půjčení auta vcelku levně. Auto jako je Opel Corsa, Ford Ka či Citroen C3 lze na letišti pořídit za € 23.88,- na den, což je celkem luxusní cena. Pokud si auto půjčíte na více jak tři dny, lze cenu dostat ještě níže. Dejte si pozor na to, s jakým množstvím benzinu auto vracíte. Skutečnost, jakou hladinu benzínu má auto mít, je uvedena v podmínkách, které podepíšete před převzetím auta. Pokud rádi jezdíte na skútru a nebo máte radši pohled ze sedla kola, není to žádný problém. Nicméně ceny mopedů a skútrů jsou mnohem vyšší, a proto si většina turistů radši půjčí auto.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist