Očkování, zdravotnictví

Zdravotní péče je na území Španělska na stejně kvalitní úrovni, jako je tomu v ostatních státech Evropské unie. Pro občany České republiky, jakožto občany EU platí nárok na lékařské ošetření v rámci států EU. K tomuto je nutné vyplnit formulář E-111, který získáte ve své zdravotní pojišťovně. Samotná kartička pojišťovny k tomu, aby vás na Ibize ošetřili, dostačující není. Je třeba ale počítat s placením spoluúčasti, jež je ve státech Evropské unie poměrně vysoká. Konkrétně ve Španělsku činí tato spoluúčast 40% z ceny léků. Pokud se tomuto chcete vyhnout, doporučujeme si připlatit komerční připojištění. Pokud budete platit hotově i přes skutečnost, že jste připojištěni, uschovejte si pečlivě veškeré účty či stvrzenky, které se tohoto vyšetření či ošetření týkaly. Výlohy vám budou proplaceny na území České republiky. V lékárnách se platí v hotovosti. Požadujte taktéž stvrzenky o zaplacení. Žádná vážná nemoc by na vás na území Španělska neměla číhat. Nicméně vyhnete se několika nepříjemnostem, pakliže se budete řídit následujícími radami.


Nevystavujte se příliš slunci, aniž byste používali krémy s vysokým stupněm ochrany. Jedná se hlavně o období kolem poledne. Mnohdy je lepší nevycházet přes poledne na slunce vůbec.


Dejte si také velký pozor na různá jídla, která se prodávají v místních fast foodech přímo na ulicích. S tím souvisí i hygienické návyky, které je třeba dodržovat.  Voda v hotelech je ve Španělsku pitná, nicméně na Ibize a Fermenteře je lépe koupit si vodu balenou. Léky proti  bolesti se vám určitě mohou taky hodit. Zvlášť při bolestech hlavy a nebo zubů. Pokud pravidelně užíváte některé z léků, nezapomeňte je doma. Žádná zvláštní očkování se před cestou do Španělska nedoporučují.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist