Počasí

Rozhodnete-li se, že si dovolenou užijete právě na Ibize, tak budete určitě váhat nad tím, v jakém termínu na tento ostrov zavítat. Vězte tedy, že nejlepší termín dovolené právě na tomto ostrově obrovsky záleží na tom, jakým způsobem chcete dovolenou prožít. Díky Středozemnímu moři je na Ibize po celý rok mírné klima. Denní teploty se pohybují v rozmezí 15 až 30 stupňů Celsia. Co se nočních teplot týče, v zimních měsících se ručička teploměru zastavuje jen několik stupňů nad nulou.


Pokud chcete obdivovat zejména přírodu, tak vřele doporučujeme navštívit Ibizu netradičně - v zimě. Důvod je jednoduchý. Pohled na rozkvétající mandloně, které kvetou již v polovině ledna, a na krásně zelenou faunu,  je doslova úchvatný. Zajímavý termín návštěvy tohoto ostrova je také na začátku května. V tomto měsíci zde pomalu začíná sezóna. Moře ještě sice zdaleka nedosahuje teplot, které by byly vhodné ke koupání, nicméně objevování různých krásných místních zákoutí vám rozhodně nemůže nikdo pokazit. Jednak je zde velmi příjemná teplota kolem průměrných 23 stupňů Celsia a jednak jsou před sezónou veškeré pláže a jiná k návštěvě vhodná místa liduprázdná. Odměnou vám také mohou být předsezónní ceny. Ty se od těch v hlavní sezóně poměrně liší. Pro ty, kteří se bojí, že by se ani neopálili, máme dobré zprávy. V květnu je zde sluníčko natolik silné, že s bílou barvou kůže odtud rozhodně neodjedete.


Dalším vhodným termínem, kdy se dá užít si zábavy za méně peněz, je konec září a začátek října. Jenom se musíte smířit s faktem, že voda je horká jako kafe a sluníčko zapadne o trochu dříve.


 Pokud si ale žádáte tu pravou dovolenou a na penězích vám tolik nezáleží, tak doporučujeme Ibizu navštívit v době sezóny, to je zhruba od začátku června do konce srpna. Mimojiné, ti, kteří by se s chutí chtěli zaposlouchat do místních disco rytmů a pořádně se vydovádět za zvuku hudby, by neměli navštívit Ibizu dříve než počátkem června. Poslední taneční párty v místních vyhlášených klubech se odehrávají na konci měsíce září, popřípadě na začátku října. 


Skutečnost, že na Ibize panuje více než  300 dnů v roce slunečné počasí, potvrzuje několik statistik z let minulých. Srážkový úhrn je zde také velmi nízký. Prší tedy velmi málo a když, tak se jedná o krátkodobé přeháňky. O sněhu nemůže být v těchto končinách ani řeč.
Teploty jako v Karibiku zde sice čekat nemůžete, nicméně ceny jsou i pro našince přijatelné.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist