Tipy na výlet

Hlavní město Ibiza (Eivissa)

Hlavní město ostrova není příliš velké, co se rozlohy týče, má pouze 35 000 obyvatel a nachází se na jižním pobřeží Ibizy. Když přijíždíte, nebo spíše připlouváte na Ibizu, uvidíte město, které již na dálku vyniká svým malebným vzhledem. Velmi příjemný pocit získáte obzvlášť v malé loďce, která se přibližuje břehům a vy vidíte bližící se a zvětšující se hradby hlavního města. Pokud do hlavního města jedete z vnitrozemí, přijdete o tento pohled z toho důvodu, že vaše cesta povede přes novou zástavbu. Vaši radost z výletu možná také zkalí fakt, že místo k parkování je zde k nalezení jen s vypětím všech sil. Staré město se nachází hlavně kolem přístaviště a v okolí hradeb pevnosti jménem Dalt Vila. Pokud si toto město budete chtít prohlédnout celé, je třeba si vyčlenit minimálně půl dne. Nejlepší možnost je začít malými uličkami a malebnými zákoutími a pokračovat starou rybářskou čtvrtí. K návštěvě zde láká spousta útulných restaurací, které mají většinou i venkovní terasu, ze které je nezapomenutelný pohled na místní přístaviště. Pestré barvy uliček nadchnou spoustu obdivovatelů starých časů. Až po návštěvě těchto uliček  se tedy vydejte do samého srdce Ibizy- na prohlídku rozlehlé pevnosti. Hlavní vstup do pevnosti se nachází nedaleko místní tržnice (Mercat). Milý a příjemný fakt je ten, že zde nemusíte platit vstupné.
Od tohoto vstupu vede dál široká dlážděná cesta přes padací most. Když tento most přejdete, ocitnete se v samotném nitru hradeb. Dostanete se do bývalého zbrojního dvora. Buďto můžete zůstat v některé z kavárniček, které se zde nachází, a nebo jít na prohlídku hradeb. Ty nabízejí opravdu skvostné výhledy. Samotné jádro pevnosti si vyžádá ještě nějaké finanční prostředky, než dojde k jeho úplné rekonstrukci.
 Velmi zajímavá je noční návštěva hlavního města. Mámivá, vzrušující, temperamentní, ohlušující, svádivá, magická – noční Ibiza je zkrátka jedinečná. Západ slunce, krásné malebné uličky, zkrátka, co dodat.

Sant Llorenc

Malá vesnička Sant Llorenc, se nachází ve vnitrozemí. K vidění je zde příklad původního ibizského sídla s několika bílými domky. Dále na obzoru spatříte kostelík a krásně vyzdobený hřbitov. Pokud se budete procházet obcí, nelze minout park s odpočinkovými místy, na kterých jsou instalovány  krby na pečení rozličných víkendových dobrot a přístřešky pro posezení.
Původně se v Sant Llorenc nacházelo i opevnění proti maurským a tureckým pirátům. Dále zde byly vystavěny  mlýny na obilí a vodní rezervoáry. Do této lokality se dostanete tak, že odbočíte z hlavní silnice vedoucí z hlavního města Eivissa do severně položeného letoviska Portinatx. Je třeba zdůraznit, že žádný autobus zde nejede, takže se zde lze dopravit jen po vlastní ose.

Ostrov Formentera

Ostrovu Formentera se někdy přezdívá „Karibik Středozemního moře“. Leží jen několik kilometrů jižně od Ibizy. Nejsou zde k nalezení žádné půvabné vesničky a nebo nějaké zvučné přírodní krásy, které by vám sebraly dech. Není zde k vidění ani tolik pamětihodností, ale přesto si tento ostrůvek získal a dále získává mnoho nových příznivců.
 Stihnete si ho celý prohlédnout za jeden jediný den a nebo se můžete jen na den ubytovat v místním hotelu a nasát atmosféru. Na severu ostrova v přístavním městě La Savina se nachází veškeré loďstvo, které zde kotví. Luxusní lodě mající bazény na své palubě, kotví přímo na plážích.  Kousek od mola v tomto přístavním městě se nachází spousta půjčoven kol a motorek. Rozhodně se nebojte, že na vás nepřijde řada. Každopádně máte dvě možnosti, lehnout si na pláž a nebo si prohlédnout město. Ve východní části ostrova můžete vidět náhorní plošinu La Mola obklopenou strmými skálami.  Na této plošině se ve výšce 192 metrů nachází maják, místo o němž psal francouzský spisovatel Jules Verne v jednom ze svých románů. Největším tahákem ostrova se však staly  jeho krásné pláže s průzračně čistou vodou.
Právě tyto pláže se snadno vyrovnají koupání v Karibiku nebo Indickém oceánu. Je třeba si jen domyslet  palmy nad hlavou.

 

Vodní park Aquamar


Máte-li rádi veškeré vodní radovánky, navštivte tento výjimečný vodní park.
Je největší na Ibize a prožijete zde den plný slunce a zábavy ve vodě!
Co je zde tedy nabízeno? Spousta vodních atrakcí, mezi nimiž nemůže chybět velký tobogan, kamikadze, spirálový tobogan, velké jezero a další atrakce. Nelze si nevybrat. Nachází se zde také nepřeberné množství restaurací a barů.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist